Jaké jsou klady wedosu u hostingů a domén?
Možná byste čekali, že jako první řeknu cena. Ano cena (někdy až podezřele nízká) je sice klad , ale nejvíc se mi na wedosu líbí, že všechno funguje tak jak má. A to je jedna z věcí, kterou jako programátor dokážu ocenit. Pokud věci fungují tak jak mají a práce s nimi je bez záseků. Podívejte na screenshoty z administrace (na konci článku).
Samozřejmě se hned nabízí otázka, není to moc složité? Není, všechno funguje out-of-box, prostě ty věci používáte. Ani nevím k čemu některé ty věci jsou. Ale ve chvíli, kdy něco potřebujete, tak se k tomu snadno proklikáte. A když ne, tak napíšete na podporu, tam vám řeknou kde kliknout a je hotovo.
Konkrétní příklady
Nedávno jsem si u wedosu koupil „multihosting“ (resp. neomezený počet aliasů za příplatek 5Kč/měsíc), abych na tento hosting přesunul věci s malou návštěvností a prakticky nulovým trafficem (řádově 6 webů). Když už jsem měl vše přesunuté, napadlo mě, že bych tam rád dal i věci mého bratra, který má vlastní účet, aby neplatil zbytečný hosting. To ale není možné. Aliasy je možné vytvářet pouze pro domény, které máte pod vlastním účtem. Tak jsem napsal na wedos, jestli je možné účty nějakým způsobem sloučit, nebo jak to udělat. A ono je na to tlačítko přímo v administraci! Přesunout doménu pod jiný účet. Tři kliknutí a bylo za minutu hotovo.
Další typický příklad je zřizování hostingu klientovi. Klient přijde, ať mu založíte hosting. že je zaneprázdněnej a že to nechce nijak řešit. Tak mu založíte hosting pod svým účtem (samozřejmě vedený na něj) a Vy máte všechny hostingy, které máte ve správě pod svým účtem, takže je všechny můžete spravovat z jednoho místa. No a když s ním skončíte spolupráci, založí si vlastní účet (to už si na to čas najde 🙂 ) a vy mu ten hosting na tři kliknutí převedete pod jeho účet. Jak prosté, milý Watsone.
Screeny z administrace wedos